ЩО ТАКЕ PNF-ТЕРАПІЯ
PNF, або пропріоцептивне нейром’язове проторення – методика кінезіотерапії, що відновлює функціональні зв’язки між нервовою системою (отримує сигнал ззовні про необхідність руху та координує рухову діяльність) та м’язами (здійснюють рух).
Даний метод покращує функціональний стан рухових центрів і широко використовується в усьому світі в реабілітації хворих з різними неврологічними та ортопедичними захворюваннями.
ПОКАЗАННЯ ДО PNF-ТЕРАПІЇ:
- міжхребцеві грижі;
- вроджені аномалії опорно-рухового апарату;
- порушення координації рухів;
- знижена м’язова сила;
- болі у хребті та суглобах;
- перенесений інсульт;
- відновлення у післяопераційному періоді.
ЯК ПРОХОДЯТЬ ЗАНЯТТЯ З PNF-ТЕРАПІЇ?
Особливістю PNF-терапії є те, що терапія спрямована не тільки на пошкоджені м’язи, а на організм в цілому.
“Всі люди, зокрема, люди з обмеженими можливостями, мають нереалізований потенціал”, – це твердження лежить в основі філософії PNF. Тож реабілітологи мають на меті розкрити приховані резерви тіла пацієнта.
Заняття з PNF – це активна співпраця реабілітолога та пацієнта, щоб досягти максимальних функціональних можливостей останнього.
Тривалість терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта, однак ніколи не обмежується одним заняттям. Кожне тренування має кілька послідовних етапів:
- Розтяжка – щоб підвищити еластичність м’язів та запобігти травмуванню.
- Інтенсивне навантаження з опором – лікар чинить різні дії щодо організму пацієнта: стискає, розтягує чи скручує окремі ділянки тіла. А пацієнт виконує протидію – чинить опір, напружуючи окремі м’язи. Фахівець знає, як спрямувати дію так, щоб розвинути необхідну амплітуду рухів і зробити реабілітацію максимально ефективною.
Протягом сеансу залучаються різні групи м’язів від периферії до центру. Як приклад: від стопи – до коліна – і до кульшового суглоба.
ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:
- Усувають розлади рухової координації;
- поліпшують поставу, ходу;
- формують оптимальні рухові стереотипи;
- відновлюють м’язи після парезів та гіпотрофії;
- відновлюють фізіологічний обсяг, амплітуду рухів;
- нормалізують загальний м’язовий тонус;
- підвищують витривалість, покращують рухову активність;
- дають змогу пацієнтові повернутися до нормального життя: обходитися без сторонньої допомоги під час виконання буденних справ.
PNF-ТЕРАПІЯ В АКСІС
Лікарі-реабілітологи нашого центру Аксіс проходили навчання з PNF-терапії у провідних світових клініках. Ми працюємо за принципами доказової медицини та слідкуємо за новинками у медичній сфері. Тож ваша реабілітація буде ґрунтуватися на сучасних світових методиках лікування.
Щоб дізнатися, чи допоможе PNF-терапія у розв’язанні вашої проблеми, записуйтеся на первинну консультацію. Після збору анамнезу і ретельного обстеження лікар дасть вам рекомендації для реабілітації та створить індивідуальну програму терапії.
Не відкладайте здорове життя у далекий ящик – звертайтеся за допомогою просто зараз:
- за телефоном;
- чи заповнивши реєстраційну форму на цьому сайті.