Skip to content

Реабілітація після інсульту

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження певної ділянки головного мозку. За механізмом розвитку виділяють 2 типи інсульту: ішемічний – через тромбоз або спазм (звуження) судини, що кровопостачає певну ділянку мозку; геморагічний – через крововилив у мозок (внаслідок розриву артерії).

СИМПТОМИ ІНСУЛЬТУ:

  • порушується мова: людина затинається, не може сформулювати власну думку, забуває слова чи повністю втрачає здатність говорити;
  • на обличчі виникає асиметрична гримаса, при спробі усміхнутися опускається кутик рота;
  • людині паморочиться у голові, вона втрачає рівновагу;
  • різко погіршується зір чи виникає помутніння, “пелена” перед очима;
  • виникає слабкість у руках чи ногах, частіше однобічна. 

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ

Згідно зі статистичними даними в Україні щороку реєструється 120-140 тисяч випадків інсультів. Однак серед цих пацієнтів лише близько 10% повністю відновлюються після хвороби та повертаються до нормального життя.

Під час інсульту вкрай важливо якнайшвидше надати допомогу, адже кожна хвилина “на вагу золота”. На жаль, після інсульту часто розвиваються серйозні наслідки, які різко погіршують життя людини.

НАСЛІДКИ ІНСУЛЬТУ:

  • нездатність виконувати довільні рухи (ходити, піднімати руку, тримати предмети у руках) через парези та паралічі різних відділів тіла (симптоми залежатимуть від того, яка ділянка уражена);
  • розлади координації рухів;
  • дисфагія – порушення ковтання;
  • розлади чутливості;
  • поколювання в паралізованих кінцівках;
  • хронічний біль;
  • порушення пам’яті, уваги, концентрації;
  • депресивні розлади;
  • порушення зору чи слуху. 

Щоб мінімізувати ускладнення, ми закликаємо розпочинати комплексну реабілітацію якнайшвидше! Пацієнти після перенесеного інсульту повинні якомога раніше  починати рухатися, говорити, розвивати дрібну моторику (наприклад, самостійно їсти) та мімічні м’язи, згадувати навички говоріння та письма тощо.

ЕТАПИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ

  1. Гострий період – реабілітація розпочинається у стаціонарі у перші дні після лікування пацієнта.
  2. Відтермінований етап – відбувається у нашому центрі реабілітації Аксіс.
  3. Домашній – пацієнт продовжує виконувати настанови лікарів у домашніх умовах.

РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми займаємося з пацієнтами на гострому та відтермінованому етапах реабілітації. Для досягнення кращих результатів наші лікарі працюють у команді: фізичні терапевти, ерготерапевти та логопеди. За потреби залучаємо дієтологів та психологів. 

Комплексний підхід та ранній початок реабілітації дають змогу пацієнтові відновити:

  • навички самообслуговування;
  • мобільність – допомагаємо відновити вміння ходити чи навчаємо користуватися візком;
  • когнітивні функції (мислення, увагу, пам’ять);
  • навички комунікації;
  • мовну функцію. 

У процесі реабілітації наша команда застосовує сучасні техніки та професійне обладнання. Наші лікарі покладаються не лише на власний досвід, а й на здобутки світових колег-реабілітологів. І все для того, щоб повернути наших пацієнтів до звичного життя без обмежень та дискомфорту!

Якщо ви хочете дізнатися більше про реабілітацію після інсульту, записуйтеся на консультацію: 

  • за телефоном;
  • на сайті, заповнивши реєстраційну форму.

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    19.10.2022

    Фізична реабілітація військових

    Щодня заради нашої перемоги захисники України виконують надскладні завдання, ризикуючи власним здоров’ям та життям. За результатами їх героїчних вчинків спостерігає весь світ, та от ціна за них іноді занадто висока.

    Унаслідок ворожих обстрілів українські воїни отримують поранення різного ступеня важкості. Їм надається кваліфікована медична допомога у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах. Але надважливе значення має також і наступна реабілітація військовослужбовців, для повноцінного відновлення власної функціональності.

    12.07.2022

    Реабілітація після Covid

    З початку пандемії COVID-19 в Україні захворіли вже майже 5 млн людей, з них понад 100 тис. – загинули від смертельних ускладнень. Практично кожен, хто перехворів на цей недуг, відчував після одужання залишкові явища хвороби, зміни у поведінці, настрої, працездатності. Іноді такі симптоми тривають місяцями та значно погіршують нормальний ритм життя. Саме тому ми приділяємо особливу увагу реабілітації постковідних пацієнтів. Адже пандемія COVID-19 – це вже невіддільна частина нашого життя. І симптоми постковіду можуть спіткати будь-кого.

    12.07.2022

    Фізична терапія під час вагітності та після пологів

    Вагітність та пологи – це значне навантаження на жіночий організм. Адже у період вагітності посилюється робота всіх внутрішніх органів, зростає навантаження на серце, змінюється психоемоційний стан жінки. Додаткова вага підвищує навантаження на ноги та спину. Під час пологів активно залучаються м’язи черевного преса і тазового дна. Тож вони повинні бути готові до таких навантажень, щоб запобігти розвитку післяпологових ускладнень.

    12.07.2022

    Реабілітація після операцій

    Вдало проведене операційне втручання – це лише 50% успіху одужання. Інші 50% залежать від самого пацієнта: його загального стану здоров’я, того, як він дотримується рекомендацій лікарів, а також як відбуваються реабілітаційні заходи. Тож, незалежно від виду операційного втручання, реабілітація дає змогу пацієнтові швидше відновитися і повернутися до активного життя!

    12.07.2022

    Реабілітація після травм та переломів

    Травма – це порушення цілісності органів або тканин, що призводить до зменшення чи втрати функції. Найчастіше це гострий стан, що може виникнути як в побуті, так і під час виконання професійних обов’язків. Одним з найпоширеніших видів травми є перелом – порушення цілісності кістки.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ