Skip to content

Програма оздоровлення

Дітей з аутизмом називають “діти дощу”, а синій колір вважається символом цього розладу. Статистично доведено, що аутизм частіше виникає у хлопчиків, ніж у дівчаток (4:1). Загалом хвороба виявляється в однієї дитини зі 160 новонароджених.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

РАС (розлади аутистичного спектра) це група психологічних розладів, що об’єднані 3 критеріями за визначенням ВООЗ:

  1. порушення соціальної взаємодії та комунікації з людьми;
  2. стереотипні повторювані “ритуали” поведінки та обмежене коло інтересів;
  3. якісне порушення спілкування.

До групи РАС належать різні захворювання з власними особливостями, однак найтиповішим і найбільш поширеним станом є саме аутизм. 

АУТИЗМ це різновид розладів аутистичного спектра, що виникає через порушення розвитку головного мозку та характеризується вираженим проявом усіх 3 ознак РАС.

ПРИЧИНИ

В основі РАС лежить порушення внутрішньоутробного розвитку головного мозку. Точні причини таких змін досі невідомі, але найімовірніше – це генетичні мутації.

Зауважимо, що вакцинація новонароджених не призводить до аутизму! Така хибна думка вже давно спростована науковцями. Тому сміливо вакцинуйте своїх діток, щоб захистити їх від смертельно небезпечних захворювань.

СИМПТОМИ:

  • затримка розумового розвитку;
  • обмежений контакт дитини з навколишнім світом – помітно, що дитині важко знайомитися з новими людьми та підтримувати контакт з оточенням;
  • часто повторювані стереотипні рухи, на яких дитина фокусується. Наприклад, подовгу бігає по колу, розгойдується в боки, задивляється на обертання вентилятора тощо;
  • так само часто дитина повторює одні й ті самі завчені фрази, які їй сподобалися;
  • дитина має вузьку сферу інтересів (наприклад, малювання, математика, вузька наукова галузь), але може значно відставати від однолітків у інших галузях;
  • боязнь соціальних контактів, закритість від світу. Звичайний дотик може викликати у дитини дискомфорт;
  • відсутність абстрактного сприйняття реальності – дитина не розуміє гумору, іронії, натяків.

Часто люди з аутизмом мають значні досягнення в науці, але навіть у дорослому віці дуже важко будують соціальні контакти.

ЯК ЗАПІДОЗРИТИ АУТИЗМ У РАННЬОМУ ВІЦІ?

Найчастіше аутизм у діток підозрюють у віці близько 3 років. У ранньому дитячому віці можна помітити наступні “дзвіночки”, які можуть свідчити про аутизм:

  • дитина не хоче гратися з іграшками;
  • зосереджується на одній іграшці чи деталі у квартирі та подовгу її розглядає;
  • не відгукується на звернення;
  • уникає ігор з іншими дітьми;
  • дитині не подобаються прояви ласки;
  • уникає погляду в очі;
  • повільно розвиваються її мовленнєві навички, дитина пізно починає агукати та говорити, має вкрай бідний словниковий запас навіть у віці 2-3 років.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми працюємо з “дітками дощу” і допомагаємо їх адаптуватися до навколишнього світу й легше будувати соціальні контакти. Для досягнення таких цілей наші лікарі застосовують метод сенсорної інтеграції. Він покращує увагу та концентрацію, розвиває моторику, зорові й слухові здібності та самосвідомість малюка!

Розпочинайте реабілітацію якнайшвидше, щоб ваша дитина не відчувала дискомфорту у соціумі. Для запису на первинну консультацію:

  • зателефонуйте нам;
  • заповніть реєстраційну форму на сайті. 

Основні напрямки лікування дитячих захворювань в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Відновлення організму

    СМА (спінальна м’язова атрофія) – це спадкове захворювання, при якому нервові клітини спинного мозку та стовбура мозку дегенерують, викликаючи прогресуючу м’язову слабкість та атрофію м’язів. Чотири основні види спинальної м’язової атрофії різною мірою викликають м’язову слабкість та атрофію м’язів.

    12.07.2022

    Зміцнення м’язів

    СИНДРОМ ДАУНА – це генетична хромосомна аномалія, спричинене наявністю 47 хромосом замість 46, які є у нормі. Нормальний каріотип (набір хромосом кожної клітини організму, окрім статевих) – це 23 пари хромосом, тобто, 46 хромосом у сумі. При синдромі Дауна у 21-ій парі хромосом з’являється зайва, третя хромосома.

    12.07.2022

    Профілактика захворювань

    ЗПР (затримка психічного розвитку) – це комплекс порушень психологічного, емоційного та інтелектуального розвитку дитини. Простіше кажучи, “відставання” у розвитку від однолітків та встановлених норм.

    12.07.2022

    Корекція постави

    ДЦП (дитячий церебральний параліч) – це сукупність стійких патологій, що характеризуються розладами рухової активності, порушеннями мовленнєвого і психічного розвитку.

    12.07.2022

    Сколіоз у дітей

    ДИТЯЧИЙ СКОЛІОЗ – це стійке бічне викривлення хребта та поворот його навколо своєї осі. Як наслідок розвивається не лише деформація хребта і косметичний дефект, а й порушення роботи внутрішніх органів. Ця патологія розвивається у дитинстві, в період активного росту скелета, тому сколіоз називається “дитячий”. “Кризовими періодами” для розвитку сколіозу є вік 8-14 років.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ