ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Слово “церебральний” вказує на безпосередню причину виникнення такого стану – порушення роботи мозку (лат. cerebrum). Воно може виникнути:
- внутрішньоутробно (пренатально);
- під час пологів (інтранатально);
- в ранньому неонатальному періоді (з моменту народження до 7 доби життя немовляти).
Слово “параліч” вказує на головний симптом ДЦП. Параліч – це нездатність виконувати свідомі рухи, труднощі в контролі роботи м’язів.
На жаль, вилікувати ДЦП наразі неможливо, адже ушкодження роботи мозку є незворотними. Однак ми в змозі боротися з симптомами та покращити якість життя таких пацієнтів!
ПРИЧИНИ:
- кисневе голодування (гіпоксія чи асфіксія) в утробі матері або під час пологів;
- перенесені під час вагітності інфекційні хвороби: токсоплазмоз, краснуха, грип, сифіліс;
- хронічні захворювання матері у декомпенсованому стані: цукровий діабет, ревматичні хвороби, туберкульоз;
- шкідливі звички під час виношування дитини: куріння, вживання алкоголю чи наркотиків, приймання токсичних для плода лікарських засобів;
- пологові травми;
- недоношеність;
- генні мутації.
СИМПТОМИ
ДЦП можуть запідозрити під час первинного огляду новонародженого, але найчастіше діагностують у віці 1-2 років. Під час розвитку дитини на першому році життя може насторожувати затримка фізичного розвитку: немовля не може тримати голівку, сидіти, ходити.
Також до поширених симптомів належать наступні:
- порушення координації рухів;
- дисбаланс м’язового тонусу з переважанням напруження м’язів – немовля займає неприродне положення, тіло може вигинатися в один бік, будуть несиметричні ніжки чи ручки;
- в’ялі рухи;
- неспокійна поведінка.
Рідше виникають судоми, порушення ковтання, слинотеча, розлади слуху та зору, порушення режиму сну. На ДЦП також може вказувати те, що дитина погано смокче груди матері.
ФОРМИ ДЦП
Залежно від панівних проявів, виділяють 4 форми ДЦП:
- спастична (>80% випадків) – підвищений тонус м’язів, вони постійно перебувають у скороченому стані;
- атактична – розлади координації рухів і рівноваги;
- дискінетична – неконтрольована рухова активність. Додатково можуть уражатися м’язи обличчя і глотки. Як наслідок – порушення мовлення і ковтання;
- змішана.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС
ДЦП – це одна з найпоширеніших причин інвалідизації дітей. Саме реабілітація, розпочата у ранньому віці, може допомогти таким дітям відновити рухову активність, розвинути необхідні для життя навички та адаптувати дітей до соціуму.
Ми рекомендуємо починати реабілітацію якомога швидше для більшої ефективності! На базі медичного центру АКСІС ми пропонуємо реабілітацію новітніми методиками:
- PNF-терапія;
- DNS-терапія;
- терапія розвитку рухової активності;
- сенсорна інтеграція;
- тейпування та багато інших методик.
Заняття індивідуальні для кожного малюка і проходять в ігровій формі. Головна ціль такої реабілітації – мінімізувати наслідки хвороби, щоб дитина могла жити незалежним щасливим життям!
Якщо ви хочете записатися на первинну консультацію, телефонуйте нам чи заповнюйте форму реєстрації на сайті.
Основні напрямки лікування дитячих захворювань в Аксіс є: