ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Подагра – це розлад обміну речовин, що проявляється накопиченням сечової кислоти в організмі та формуванням відкладень (уратів) цієї речовини у суглобах та нирках. До характерних симптомів патології лікарі відносять болючість та набрякання суглобів. Без своєчасного лікування уражені суглоби деформуються, а несприятливий вплив подагри на видільну систему зумовлює порушення функцій нирок та утворення сечокам’яної хвороби. Найчастіше перші стадії патології проявляються ураженням суглобів великого пальця стопи. Лікування подагри засноване на усуненні запалення, нормалізації обміну речовин та зміні харчування.
Подагра діагностується приблизно у 1% чоловіків та жінок у всьому світі. В останні десятиліття захворювання стало більш поширеним через повсюдну зміну раціону в розвинених країнах та факторів ризику метаболічних розладів. До групи ризику виникнення подагри насамперед входять літні чоловіки. Лікарям відомо кілька форм перебігу хвороби, що відрізняються симптомами та ускладненнями.
ПРИЧИНИ:
Механізмом виникнення симптомів подагри є підвищення рівня сечової кислоти в крові. У нормі нирки регулярно виділяють надлишок цієї речовини, проте при спадкових порушеннях обміну речовин, захворюваннях нирок, неправильній дієті та інших факторах видалення цієї хімічної сполуки сповільнюється. Надлишок сечової кислоти в організмі призводить до відкладення кристалів у суглобах, сухожиллях та інших тканинах. До можливих факторів ризику захворювання лікарі відносять надмірне вживання м’яса та морепродуктів, алкоголізм та ожиріння.
Можливі причини:
- Генетичні розлади. Певні гени, що передаються дітям від батьків, відповідають за обмін сечової кислоти в організмі.
- Генні мутації можуть зумовлювати підвищення рівня цієї речовини в організмі;
- Захворювання нирок, що порушують функції органу. Найчастіше це хронічне запалення, інфекція чи вроджене порушення функцій;
- Різні захворювання крові, що виявляються порушенням співвідношення ліпідів та анемією;
- Хронічне аутоімунне захворювання шкіри (псоріаз);
- Неконтрольований прийом аспірину, діуретиків, харчових добавок із вітаміном B3, інгібіторів АПФ та інших лікарських речовин.
Точні причини подагри невідомі лікарям, проте вивчення факторів ризику дозволяє проводити профілактику хвороби.
СИМПТОМИ:
Перебіг захворювання можна поділити на три періоди, що характеризуються різними ознаками.
Перший період подагри проявляється лише збільшенням рівня сечової кислоти у крові, проте симптоми відсутні. На цій стадії захворювання можна виявити за допомогою лабораторного дослідження.
Други період – з’являється характерна симптоматика ураження суглобів, причому напади болю періодично змінюються повною відсутністю симптомів.
Останнім періодом є хронічний перебіг хвороби, що характеризується деформацією суглобів та ураженням нирок.
Симптоми та ознаки:
- Болючість суглобів. Найчастіше неприємні відчуття з’являються у великому пальці ноги, проте подагра може вражати будь-які інші суглоби. Приступ болю продовжується протягом кількох годин і змінюється спокоєм;
- Відчуття дискомфорту, пов’язаного з набряком суглоба. Симптом спостерігається протягом кількох днів чи тижнів;
- Почервоніння шкіри довкола суглоба. Уражений суглоб теплий на дотик;
- Порушення рухливості уражених кінцівок;
- Мігруючий біль, коли пацієнта протягом дня можуть турбувати різні суглоби;
- Зміна форми суглоба та кісток;
- Поява підшкірних ущільнень (тофусів) у різних ділянках тіла.
- У міру розвитку хвороби можуть виникати ознаки захворювань нирок, включаючи хворобливе сечовипускання, біль у попереку та появу крові в сечі.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.
Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні подагри, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.
Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:
- FDM терапія
- Mulligan концепція
- М’яка мануальна терапія
- Ударно-хвильова терапія
- Електроміостимуляція
- ЛФК із використанням тренажерів
- Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією
- Радіочастотна абляція під візуальною навігацією
- PRP терапія суглобів та хребта (плазмоліфтинг)
- Ін’єкції гіалуронової кислоти