ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Контрактура – це тимчасове або стійке обмеження природної рухливості суглобів, викликане рубцевим стягуванням шкіри, сухожилля, зв’язок, фасцій, захворюваннями суглобів, м’язів, нервів, больовим рефлексом та іншими причинами.
За механізмом появи контрактури ділять на 3 групи:
Пасивна контрактура (або місцева) – відрізняються тим, що рухливість суглоба обмежена механічними перешкодами в самому суглобі або в сусідніх тканинах (шкірі, фасціях, сухожиллях, м’язах).
Активна контрактура – ні в самому суглобі, ні в тканинах, що його оточують, немає механічних причин, що обмежують рух. Проте є роздратування з боку нервової системи, що призводить до тривалого тонічного напруги деяких груп м’язів. Порушення м’язової рівноваги призводить до того, що суглоби починає зводити.
Комбінована форма тугорухливості суглобів, у яких важко знайти першопричину захворювання.
КОНТРАКТУРА ДЮПЮЇТРЕНА
Контрактура Дюпюїтрена (або долонний фіброматоз) – це фіброзне переродження долонного апоневрозу, що виникає, на думку медиків, унаслідок генетичної схильності. Дана патологія у чоловіків зустрічається у 6-10 разів частіше, ніж у жінок.
Найчастіше уражаються безіменний палець чи мізинець однієї кисті, рідше патологічний процес охоплює все пальці обох кистях і стопах.
На поверхні долоні з’являється невелике ущільнення, схоже на вузлик, який починає поступово збільшуватись у розмірі, виникають тяжі, сухожилля коротшає. Це призводить до того, що уражені пальці стає все складніше згинати та розгинати, згодом розвивається нерухомість міжфалангових та п’ястково-фалангових суглобів. Пензель втрачає свої функції, що стає причиною втрати працездатності, навичок самообслуговування.
ПРИЧИНИ:
Найбільш частими винуватцями розвитку захворювання є різноманітні травми. Відповідно, в основне коло ризику входять спортсмени і люди, які постійно відчувають постійні фізичні навантаження. В результаті таких навантажень зростає ризик ушкоджень кісток і м’язів.
Поширеним поштовхом для розвитку патології є і такі вікові захворювання, як артроз і артрити. А також порушення кровопостачання, ураження периферичних нервів.
Програмісти, музиканти, складачі тексту, швачки часто стають жертвами свого роду діяльності через перенапруження рук. Це ж можна сказати і про лісорубів, землекопів, водіїв.
Високий ризик розвитку недуги і у людей, що зловживають алкоголем – часто у них відбувається порушення кровообігу в кінцівках.
Працівники хімічної промисловості, що взаємодіють із хімічними речовинами, ризикують отримати опікову контрактуру. Вона характеризується ураженням шкірних покривів і глибших шарів м’язів і їх рубцевими змінами.
СИМПТОМИ:
Функціональне чи анатомічне утруднення розгинання чи згинання суглоба одна із головних ознак, що вказують на наявність контрактур.
Серед інших проявів, за яких слід негайно звернутися до фахівця:
- тугорухливість;
- набряки у зоні ураження суглоба;
- больовий синдром;
- порушення опорної функції;
- вимушене становище кінцівок;
ЛІКУВАННЯ В АКСІС:
В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.
Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні контрактури, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.
Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:
- FDM терапія
- Mulligan концепція
- М’яка мануальна терапія
- Ударно-хвильова терапія
- Електроміостимуляція
- ЛФК із використанням тренажерів
- Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією
- Радіочастотна абляція під візуальною навігацією
- PRP терапія суглобів та хребта (плазмоліфтинг)
- Ін’єкції гіалуронової кислоти