Skip to content

Артрит

Артрит - клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Артрит – клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

Артрит поділяється на кілька груп, залежно від етіології:

  • запальний, що розвивається внаслідок патологічних процесів у суглобовій сумці – подагра, ревматоїдний, інфекційний, реактивний.
  • дегенеративний, на фоні пошкодження хрящової тканини – остеоартроз, травматичний артроз;
  • первинний, викликаний специфічними інфекційними захворюваннями на туберкульоз, гонорею, хламідіоз і т.д.
  • вторинний, як ускладнення супутніх захворювань центральної нервової системи, серцево-судинної системи, кишково шлункового тракту, онкологічних патологій тощо.

ПРИЧИНИ:

Різні види артриту зумовлені своїми причинами та різні фактори викликають розвиток патології. З множини, можна виділити основні, які найчастіше провокують патологічні процеси:

  • Інфекційні, вірусні – всі захворювання, які у своєму патогенезі мають ускладнення на суглоби.
  • Травматичні – минулі /справжні переломи, забиті місця, відкриті рани, які зачіпають навколосуглобову тканину.
  • Спадкові – ризики зростають, якщо у найближчих родичів діагностувався артрит.
  • Імунні – неправильне харчування, нестача вітамінів та мікроелементів, несприятливі екологічні умови порушують роботу захисної системи, тим самим активуючи дегенеративні процеси.
  • Алергічні – реакція організму на дратівливі речовини може бути неоднозначною та спровокувати появу артриту.
  • Зовнішні – досягнення 45-річного віку, хірургічні операції, вагітність, пологи, множинні аборти відносяться до додаткових причин захворювання.

 

СИМПТОМИ:

Прогресування артриту має 4 ступені, кожна з яких характеризується своїми симптомами та ураженням суглоба:

  • І стадія. Рідко може відчуватися деяка скутість та дискомфорт. Як правило, діагностується випадковим чином. При УЗД-ущільнення та потовщення навколосуглобових м’яких тканин, запальна рідина в суглобі (синовіт).
  • ІІ стадія. Запалення прогресує, оболонка суглоба стоншується, виникають болючі тертя між головкою кістки та суглобовою западиною. З’являється набряклість, почервоніння в області ураження та місцеве підвищення температури. При рентгенографії – звуження суглобової щілини, наростання навколосуглобового остеопорозу.
  • ІІІ стадія. Суглоб значно деформований, рухова функція обмежена, м’язи компенсують порушений функціонал, тому перебувають у постійному тонусі, що є причиною частих судом.
  • IV стадія. Руйнування суглоба набуває незворотного характеру. Головки кісток зростаються, на місці поразки утворюються неповноцінні кісткові утворення – контрактури, анкілоз. Болі стають болісними, пацієнт прикутий до ліжка.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта).

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні грижі міжхребцевого диску, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

 

Основні напрямки лікування грижі міжхребцевого диску в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Остеопароз

    ОСТЕОПОРОЗ – це захворювання, при якому порушується будова кісткової тканини й вона стає крихкою. Статистично частіше виникає у жінок, особливо у період менопаузи.

    12.07.2022

    Остеоартроз

    ДЕФОРМУЮЧИЙ ОСТЕОАРТРОЗ – це хронічне дегенеративне захворювання суглобів. Для цього захворювання характерне пошкодження суглобових хрящів і тканин, що оточують суглоби. Як правило, запальний процес у суглобах не виражений. Основним механізмом розвитку захворювання вважається порушення у хрящовій тканині (надмірне зношування) внаслідок різних причин.

    12.07.2022

    Подагра

    ПОДАГРА – захворювання, при якому відкладення кристалів сечової кислоти накопичуються в суглобах внаслідок високого рівня сечової кислоти в крові (гіперурикемія). Скупчення кристалів призводить до нападів хворобливого запалення у суглобах та навколо них.
    Подагра найчастіше вражає чоловіків. Зазвичай подагра у чоловіків виникає в середньому віці, у жінок після настання менопаузи. У молодих людей подагра зустрічається рідше, але тяжкість захворювання вища у хворих до 30 років. Подагра, спричинена високим рівнем сечової кислоти в крові, часто передається у спадок.

    12.07.2022

    Бурсит

    БУРСИТ – це запалення суглобової сумки (від латинського “bursa” – сумка), яке може бути гострим та хронічним. Найчастіше уражаються ліктьовий та колінний суглоби, а також кісточки та зап’ястя.

    12.07.2022

    Контрактура

    КОНТРАКТУРА (від латинського contracture – стягування) – тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі, внаслідок якого кінцівка неспроможна повністю зігнутися чи розігнутися. Контрактура може бути викликана захворюваннями суглобів, нервів, судин, м’язів, а також порушенням еластичності шкіри та сухожиль.

    12.07.2022

    Артроз

    АРТРОЗ – це захворюванням дегенеративно-дистрофічного характеру. У процесі якого ушкоджується, зношується суглобовий хрящ. При цьому синовіальна рідина зменшується обсягом, провокуючи збільшення тертя кінцевих частин кісток. Захворювання супроводжується також розростання остеофітів.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ