ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ
Зв’язки – це волокна міцної фіброзної тканини, що з’єднують кістки та укріплюють суглоби. Вони містять у складі 2 основні речовини, які визначають їхню функцію:
- еластин – виходячи з назви, він робить зв’язки еластичними, що дає змогу суглобам виконувати широкий діапазон рухів;
- колаген – відповідальний за міцність зв’язок. Саме через колаген зв’язки здатні утримувати під контролем суглоби навіть під час значних навантажень.
Коли виникає слабкість зв’язок, розвивається надмірна рухливість суглобів – гіпермобільність. Такий стан сприяє підвищеному ризику травмування суглобів.
ПРИЧИНИ
Діагностовано, що близько 5-12% людей мають гіпермобільність суглобів через слабкість зв’язок. Серед найпоширеніших причин розвитку такого стану:
- травми – вивихи, наслідки ДТП, переломи;
та генетичні захворювання сполучної тканини, наприклад:
- синдром Марфана – патологія, при якій уражаються опорно-руховий апарат, серце, судини, легені та очі. Діти з цією хворобою зазвичай худі, високі, мають довгі пальці, поганий зір, патологію серця та, з-поміж іншого, надмірну рухливість суглобів;
- синдром Елерса-Данлоса – хвороба, яка вражає сполучну тканину шкіри, суглобів та серцево-судинної системи;
- синдром Дауна – хромосомна аномалія, що проявляється як фізіологічними змінами, так і затримкою психологічного розвитку дитини.
Також причиною слабкості зв’язок можуть бути:
- кісткова дисплазія – неправильне формування кісток під час ембріогенезу;
- остеоартроз – захворювання суглобів, спричинене руйнуванням суглобового хряща.
СИМПТОМИ
Щоб діагностувати слабкість зв’язок, зверніть увагу на такі симптоми:
- втомлюваність;
- біль у зв’язках;
- оніміння та поколювання у ділянці суглобів;
- клацання і потріскування суглобів;
- нестабільність суглобів та їхня гіпермобільність;
- схильність до вивихів.
Залежно від локалізації проблеми, будуть відрізнятися і симптоми. Наприклад, якщо у вас слабкість зв’язок спини, це може проявлятися болями у попереку чи зміною постави. Якщо слабкі зв’язки колінного суглоба, вам знайомі болі в колінах і випіт у суглоби.
До речі, гіпермобільність сильно виражена у йогів та гімнастів. Найчастіше це результат тривалих тренувань, однак може бути й ознакою захворювання.
ЛІКУВАННЯ В АКСІС
У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми використовуємо комплексний підхід у діагностиці та лікуванні слабкості зв’язок та супутньої гіпермобільності суглобів. Наші лікарі працюють на основі сучасних європейських протоколів та використовують новітні методи безопераційного лікування.
Ми керуємося світовими розробками у галузі медицини та постійно навчаємося. Це дає нам змогу досягати кращих результатів лікування і реабілітації. І в результаті – повернути вам життя без болю.
Основні напрямки лікування захворювань м’язової системи в Аксіс: