Skip to content

Тазовий біль

Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з'єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м'язами та зв'язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння. У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

ТАЗОВИЙ БІЛЬ

Болі в кульшовому суглобі – це один з найбільш поширених симптомів, з якими пацієнти звертаються за допомогою фахівців.

Основна проблема полягає в тому, що дуже багато патологічних станів, що мають різну етіологію та патогенез, знаходять вираз саме у хворобливих та дискомфортних відчуттях у зазначеній області. Болі можуть виникати як у м’язах, так і через тертя суглобових поверхонь.

Біль у кульшовому суглобі може значно погіршити якість життя людини. Тазостегновий суглоб – найбільший у нашому організмі. З його допомогою з’єднується головка стегнової кістки з вертлюжною западиною тазової кістки.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:

Біль у кульшовому суглобі може бути спровокований різними факторами та патологіями. Перерахуємо основні з них:

Бурсит (запалення суглобової сумки). Може бути хронічним або гострим. Характеризується сильним болем у ураженому суглобі, яка не відступає навіть у положенні лежачи.
Коксартроз. Спровокований порушенням обмінних процесів у хрящах, що провокує їхнє відмирання. При даній патології больовий синдром відчувається у області стегнового суглоба, а й у попереку.

Артрит. Це запальний процес, що виникає через збій у процесі роботи імунної системи. Він характерна набряклість ураженої області, підвищення температури, проблема з рухової функцією.

Тендиніт – захворювання сухожиль, що провокує біль при русі, а також суглобове “клацання”, зміна ходи.

Перелічені вище захворювання – далеко не єдині причини болю в області кульшового суглоба. Больовий синдром можуть провокувати травми, доброякісні або злоякісні новоутворення. Не варто виключати інфекції – асептичний некроз головки стегнової кістки, гнійний чи туберкульозний артрит.

СИМПТОМИ:

При захворюваннях хребта, крім болю, також можуть з’являтися:

  • Зменшення рухливості шиї;
  • Хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
  • Болі у плечах;
  • Головний біль;
  • Часті запаморочення;
  • Зниження гостроти зору та слуху;
  • Підвищена стомлюваність.

Головний біль, запаморочення та інші неврологічні симптоми при захворюваннях хребта є вторинними. Вони з’являються при гіпоксії головного мозку, що виникає через стискання кровоносних судин. Це може відбуватися при протрузіях, грижах міжхребцевих дисків та викривленнях хребта.

Також дані патології можуть провокувати поширення болю на інші ділянки тіла, наприклад, на плечі. Іррадіація болю відбувається через затискання нервів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ

Збільшуйте фізичну активність.

Займайтеся спортом. Перед заняттям обов’язково робіть розминку, яка включає нахили та повороти шиї.

Вибирайте правильну позу для роботи/водіння. Розрахуйте правильну висоту випорожнення на робочому місці. Купуйте ортопедичний стілець, при якому хребет зберігатиме анатомічну будову під час сидіння, а ноги — впевнено стояти на підлозі або на підставці.

Слідкуйте за вагою. Надмірна вага – одна з найчастіших причин хвороб шиї.

Будьте обережними з важкістю. Не піднімайте тяжкості з нахилу, краще сядьте з рівною спиною. Поступово розподіляйте навантаження на руки, носіть рюкзак, а не сумки на одне плече.

Виключіть стреси.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні болю в шиї, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань шиї в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Постгерпетична невралгія

    ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

    12.07.2022

    Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

    БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

    12.07.2022

    Головний біль і запаморочення

    За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль в спині

    Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці.

    Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об’єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

    12.07.2022

    Біль у суглобах

    Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше!

    Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з’єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ