Skip to content

Біль у суглобах

Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше! Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з'єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.

БІЛЬ В СУГЛОБАХ

Біль у суглобах рук, ніг, пальців, колін (інакше – артралгія) є доволі поширеним явищем серед дорослого населення. Згідно з результатами національних досліджень, третина дорослого населення відчувала суглобовий біль протягом останніх 30 днів. Біль суглобів – друга за чисельністю (після застуди та ГРВІ) причина звернення за допомогою до лікарів.

Біль у суглобах може мати дуже різну інтенсивність: від злегка неприємного до виснажливого, часом навіть нестерпного, що погіршує якість життя та вимагає медичної допомоги. За тривалістю виділяють гострий біль, що може минути після декількох тижнів, та хронічний біль, що триває від кількох тижнів до місяців, практично постійно.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:

Біль у суглобах виникає з двох причин – травма чи захворювання. Суглоби травмують як падіння і прямі удари, а й інтенсивні фізичні навантаження, різкі підйоми важких предметів, тривала нерухомість. Деякі травми проходять самі, якщо забезпечити суглоб спокій та уникати навантажень. Але в більшості випадків травми стають хронічними, через них виникають запальні процеси, що призводять до розвитку захворювань.

Захворювання, при яких болять суглоби:
Артрити – запалення суглобів;
Артрози – деформація та обмеження рухливості суглобів;
Бурсити – запалення суглобових сумок;
Подагра – відкладення солей сечової кислоти у суглобах;
Контарактура – тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі,
Новоутворення – доброякісні та злоякісні пухлини в області суглобів;
Аутоімунні хвороби – бактеріальні та вірусні інфекції, що пригнічують роботу імунної системи. Через збої в імунній системі погіршується стан сполучних тканин.

СИМПТОМИ:

При хворобах у більшості випадків біль слабкий і ниючий. Гострий біль – симптом занедбаної стадії хвороби, коли потрібно негайно звернутися до лікаря. Також обов’язково зверніться до лікаря, якщо розболілася стара травма: давно отриманий забій, перелом, що зрісся, розтягнення зв’язок.

Біль у суглобах рідко виникає сам собою. Найчастіше у хвороб суглобів є інші супутні симптоми:

  • біль в суглобі при русі, біль при дотику до суглоба;
  • порушення рухливості суглоба;
  • набряк та деформація (зміна форми) суглоба;
  • почервоніння в ділянці суглоба;
  • суглоб «гарячий» на дотик.

РЕКОМЕНДАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ

Частіше розминайтесь, якщо доводиться довго сидіти чи стояти;
Збільшуйте фізичну активність: запишіться на йогу, плавання чи лікувальну фізкультуру, частіше гуляйте чи катайтесь на велосипеді;
Не захоплюйтеся підйомом та носінням ваг;
Збалансуйте раціон, намагайтеся не допускати ожиріння чи дистрофії;
Відмовтеся від куріння та алкоголю;
Уникайте травм, одноманітних рухів, що повторюються.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні болю в суглобах, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Постгерпетична невралгія

    ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

    12.07.2022

    Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

    БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

    12.07.2022

    Головний біль і запаморочення

    За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

    12.07.2022

    Тазовий біль

    Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з’єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м’язами та зв’язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння.

    У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль в спині

    Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці.

    Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об’єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ