ЛІКУВАННЯ БОЛЬОВИХ СИНДРОМІВ
Больовий синдром – відчуття, яке відчувала хоча б один раз у житті кожна людина. Цей синдром надає дискомфорт у повсякденному житті, а також негативно впливає на психоемоційний стан людини.
Больовим синдромом називають стан, при якому людину непокоять болі в різних ділянках тіла. Сам біль є захистом організму людини і є сигналом про порушення його роботи. Зазвичай біль локалізується у певній частині тіла, що відповідає ураженому органу. Деякі захворювання протікають безсимптомно, що призводить до пізньої діагностики та переходу процесу в хронічний.
Види больових синдромів:
Для зручності класифікації всі больові синдроми поділяються за місцем прояву. До основних локалізацій відносять:
М’язовий больовий синдром (міофасцеральний)
Больовий синдром м’язів супроводжується різкою появою гострого болю. Як правило, не має яскраво вираженої локалізації через наявність м’язової тканини практично на всіх ділянках тіла людини.
Вертеброгенний больовий синдром
Є больовим синдромом хребта, що характеризується появою хворобливих відчуттів у сфері хребта чи спини. Як правило, викликаний механічним утиском нервових корінців спинного мозку. Також він називається больовим синдромом при остеохондрозі, зачіпає поперековий та грудний відділи, а також нижні кінцівки.
Коли варто звернутись до фахівця
Больовий синдром може бути гострим або хронічним, і з будь-яким станом потрібно звертатися до лікаря, який шукатиме причину болю та допоможе впоратися з дискомфортними відчуттями.
Гострий больовий синдром відіграє сигнальну роль. Як правило, вона є наслідком травми, запалення, пошкодження тканин. Зазвичай вона відрізняється інтенсивністю, проте продовжується обмежений час. Насамперед необхідно визначити джерело та причину болю. Якщо пацієнт скаржиться на сильну вираженість болю, одночасно з усуненням її причини слід знизити інтенсивність відчуттів.
Хронічний больовий синдром, на відміну гострого, не лише прояв хвороби. Незалежно від причини, що їх викликала, характеризуються тим, що проявляються протягом тривалого часу. Вони втрачають сигнальну роль і набувають значення самостійної патології. Як тільки сигнальна функція болю вичерпується, біль перетворюється на фактор, що ушкоджує, викликаючи тривале страждання. Такий біль називається патологічним, і він становить небезпеку для пацієнта, викликаючи порушення систем регуляції гомеостазу. Біль робить людей непрацездатними, позбавляє їх сил, викликає страх і депресію, порушує мікроциркуляцію, здатність чинити опір захворюванням. Хронічною вважається будь-який біль, який триває більше 3-х, 4-х тижнів.
Лікування больових синдромів в Аксіс:
Медикаментозне лікування:
Аксіс використовує інтервенційні методи лікування болю, які іноді називають «хірургією без скальпеля», є високоточними малоінвазивними хірургічними втручаннями. Вони дозволяють отримувати тривалий лікувальний ефект навіть там, де використання лікарських засобів є неефективним або неможливим.
Немедикаментозне лікування
Після зняття гострого або хронічного больового синдрому, необхідно перейти до немедикаментозних методів терапії болю ґрунтуються на посиленні роботи антиноцицептивних систем організму, та озволяють впливати не на симтом, а на першопричину. Аксіс використовує широкий спектр реабілітаційних методик та фізіотерапевтичного лікування, які допоможуть забути про біль: